Національний банк України

Національний банк та Міністерство фінансів здійснили репрофайлінг ОВДП з портфеля НБУ
[повернутись

09.10.2017

прес-реліз

 

Національний банк України та Міністерство фінансів України завершили здійснення правочину з державним боргом (репрофайлінг) шляхом обміну облігацій внутрішніх державних позик (ОВДП), що є у власності Національного банку, на нові ОВДП.

 

Загальний обсяг портфелю ОВДП у власності НБУ наразі становить 360.6 млрд. грн, з яких під репрофайлінг підпали облігації номіналом 219.6 млрд. грн. Приблизно 145.2 млрд. грн від загального портфелю ОВДП були конвертовані у довгострокові гривневі облігації різної строковості з прив’язкою дохідності до рівня інфляції, і ще близько 74.4 млрд. грн - у довгострокові гривневі облігації різної строковості погашення з фіксованими процентними ставками. Решта портфеля залишилась без змін (з фіксованим рівнем дохідності).

 

"Погашення облігацій, за якими було проведено репрофайлінг, відбуватиметься рівномірно - приблизно по 12 млрд. грн. щороку до 2047 року. Такий підхід до погашення основної суми боргу дозволить рівномірно розподілити навантаження на Державний бюджет протягом 30 років", - пояснив Міністр фінансів Олександр Данилюк.

 

При цьому наявність одночасно облігацій з фіксованою та плаваючою ставками забезпечить диверсифікацію відсоткового ризику. Тобто у разі зниження ринкових відсоткових ставок Міністерство фінансів буде платити менше за рахунок наявності облігацій з плаваючою ставкою, а у разі підвищення ставок на ринку наявність облігацій з фіксованою ставкою буде стримувати вартість запозичень.

 

"Водночас за рахунок прив’язки виплат за частиною облігацій до рівня інфляції, репрофайлінг буде сприяти проведенню виваженої фіскальної політики, узгодженої з цілями НБУ щодо забезпечення низької та стабільної інфляції", - зауважив заступник Голови Національного банку Олег Чурій.

 

На додаток, наявність ОВДП з фіксованою дохідністю та різними строками погашення в портфелі дасть змогу НБУ використовувати їх для проведення монетарних операцій в разі виникнення такої необхідності.


 

[повернутись