Національний банк України

Міжнародні резерви зросли до 18.9 млрд. дол. США
[повернутись

05.12.2017

прес-реліз

 

Міжнародні резерви України на 01 грудня 2017 року становили 18 905,7 млн. дол. США (в еквіваленті) за попередніми даними. Таким чином, з початку цього року вони зросли майже на 22%, і вже вчетверте оновили максимум з січня 2014 року.

 

На динаміку обсягів міжнародних резервів за минулий місяць вплинули, зокрема, надходження на користь Уряду у сумі 670,4 млн. дол. США, у тому числі 664,0 млн. дол. США - від розміщення облігацій внутрішньої державної позики, номінованих у валюті, а також витрати на виплати за зовнішнім боргом, а саме:

 

На користь Міжнародного валютного фонду було здійснено платежі у розмірі 447.1 млн. дол. США;

На обслуговування та погашення державного та гарантованого державою боргу в іноземній валюті було спрямовано 358,3 млн. дол. США, у тому числі 18,5 млн. дол. США – обслуговування облігацій зовнішньої державної позики та 282,2 млн. дол. США – на обслуговування і погашення за облігаціями внутрішньої державної позики.

 

На додаток, 100.0 млн. дол. США з міжнародних резервів у листопаді було спрямовано на повернення запозичених у жовтні коштів за операцією swap з уповноваженим банком.

 

Окрім того, 49.1 млн. дол. США минулого місяця було спрямовано на валютні інтервенції для згладжування надмірних коливань, викликаних тимчасовими факторами. З них 20,0 млн. дол. США було продано під час інтервенцій у формі запиту щодо найкращого курсу.

 

В той же час, НБУ купив на міжбанківському валютному ринку 188.0 млн. дол. США шляхом проведення інтервенцій у формі запиту щодо найкращого курсу. Таким чином, обсяг чистої купівлі Національним банком валюти на міжбанківському ринку для поповнення резервів у минулому місяці становив 138.9 млн. дол. США.

 

Станом на 01 грудня обсяг міжнародних резервів покриває 3.7 місяця майбутнього імпорту і є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій Уряду і Національного банку.

 

Довідково

 

Дані про міжнародні резерви та ліквідність в іноземній валюті складаються та поширюються щомісяця:

не пізніше 7-го дня місяця, наступного за звітним – попередні;

не пізніше 21-го дня місяця, наступного за звітним – уточнені.

Уточнені дані можна знайти за посиланням: https://bank.gov.ua/doccatalog/document?id=46944

 

 


 

[повернутись