Національний банк України

Заява Національного банку щодо спроб екс-акціонерів Приватбанку заблокувати роботу Kroll
[повернутись

20.12.2017

прес-реліз

 

Національний банк України висловлює своє обурення та наголошує на неприпустимості створення протиправних перешкод для розслідування подій, що призвели до багатомільярдної недостачі капіталу та змусили державу використовувати кошти платників податків для врятування Приватбанку. Так, 15 грудня 2017 року Солом'янський районний суд м. Києва за позовом Ігоря Коломойського нібито прийняв ухвалу, якою намагався заблокувати будь-яку співпрацю Національного банку України, Міністерства фінансів та Приватбанку з українськими та міжнародними компаніями (юридичними радниками і консультантами), які займаються фінансовим розслідуванням діяльності Приватбанку та юридичним супроводженням справ, що стосуються націоналізації банку.

 

Особливого занепокоєння викликають ці дії тому, що колишні акціонери Приватбанку продовжують спроби використовувати судову систему України у "найкращих" традиціях минулого для отримання незаконного захисту від будь-яких спроб державних органів притягнути винних у зловживаннях осіб до відповідальності за доведення до банкрутства найбільшого банку в Україні, а також для запровадження фактичної заборони на повернення в Україну виведених з банку коштів.

 

Ухвалою суду нібито заборонено державі, зокрема, Міністерству фінансів України, Національному банку України, а також націоналізованому Приватбанку вчиняти будь-які дії щодо колишнього акціонера Приватбанку, зокрема, залучати українські та міжнародні компанії (юридичних радників і консультантів), обмінюватися з ними даними щодо колишнього акціонера, що на практиці блокує відстоювання інтересів вкладників Приватбанку, платників податків та держави за понад 400 судовими справами, ініційованими колишніми акціонерами Приватбанку та пов’язаними з ними особами після націоналізації банку.

 

Варто зазначити, що такі заходи можуть зупинити розслідування фінансових зловживань у Приватбанку, що має на меті визначити осіб, чиї дії призвели до збитку держави, схеми для виведення грошей, встановлення, ким і в чиїх інтересах ці гроші були виведені. Проведення такого аудиту є зобов’язанням України перед Міжнародним валютним фондом, яке наша країна взяла на себе за програмою кредитування. Для здійснення необхідних дій Національний банк залучив відому міжнародну компанію Kroll, що спеціалізується на фінансових розслідуваннях.

 

Таким чином, фактично створено умови для позбавлення держави права працювати над мінімізацією витрат, що були понесені для захисту громадян, та проводити розслідування завданих багатомільярдних втрат державі.

 

Для захисту інтересів держави Національний банк найближчим часом подасть апеляційну скаргу на ухвалу суду, а також звернеться до Вищої ради правосуддя з дисциплінарною скаргою на суддю Кізюн Л.І., яка прийняла вищезазначену ухвалу.

 

Національний банк вважає подібні протиправні рішення такими, що наносять непоправної шкоди міжнародному іміджу України, створюють безпідставні додаткові витрати для державного бюджету України та підривають фінансову стабільність.


 

[повернутись