Національний банк України

У 2018 році НБУ продовжить відчужувати непрофільні активи та оптимізувати чисельність нерухомого майна
[повернутись

21.12.2017

прес-реліз

 

Стратегічні цілі Національного банку в управлінні нерухомим майном незмінні: відчуження непрофільних активів та оптимізація чисельності нерухомого майна, що пов’язана з внутрішньою трансформацією регулятора, продовжиться. Про це заявив директор Департаменту забезпечення діяльності НБУ Ярослав Ільніцький під час зустрічі у форматі круглого столу з представниками Фонду державного майна України і його регіональних відділень.

 

Ярослав Ільницький підсумував результати поточного року з передавання об’єктів нерухомого майна іншим державним органам та окреслив плани регулятора щодо наступних кроків, пов’язаних із впровадженням делегованої моделі готівкового обігу в Україні. Зокрема, цього року НБУ безоплатно передав:

·          фізкультурно-оздоровчий комплекс у Києві та база відпочинку "Південні зорі" у м. Затока Одеської області - до Міністерства оборони для потреб реабілітації воїнів АТО,

·          будівлі та споруди пожежного депо на території Банкнотно-монетного двору у Києві - до Державної служби України з надзвичайних ситуацій,

·          адмінбудівлі НБУ в Одесі - до Міністерства юстиції

·          будівлю центра інформатизації НБУ в Тернополі – до Державної казначейської служби України.

 

При цьому, в.о. Голови Фонду державного майна України Віталій Трубаров відзначив позитивну тенденцію у взаємовідносинах ФДМУ та НБУ. Він також розповів про важливі зміни в законодавстві щодо приватизації та висловив надію, що вони будуть сприяти залученню іноземних інвестицій.

 

Крім того, цього року Фонд державного майна спільно з Національним банком також здійснює підготовку чотирьох об’єктів нерухомого майна, які перебувають на балансі НБУ, до приватизації:

·          оздоровчого комплексу "Прикарпаття" у м. Яремче Івано-Франківської області

·          гаражного комплекс у м. Дніпро, гаражі у смт .Костянтинівка та смт. Слов’янськ Донецької області

·          готельного комплексу (об’єкт незавершеного будівництва) у с. Білосарайська Коса Донецької області.

 

Учасники зустрічі обговорили порядок передавання будівель та споруд НБУ в оренду та на баланс іншим державним органам або органам місцевого самоврядування у регіонах. Вони також розглянули питання оренди об’єктів державного нерухомого майна та особливості оренди для уповноважених банків, а також напрацювали механізми взаємодії між двома інституціями. Учасники зустрічі домовилися про плідну співпрацю в питаннях, що стосуються управління державним майном.
 

[повернутись