Національний банк України

Суд відмовив у позові акціонеру неплатоспроможного ПАТ "Банк Народний капітал"
[повернутись

26.12.2017

прес-реліз

 

Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 13 грудня 2017 року повністю відмовлено у задоволенні позову акціонера ПАТ "Банк Народний капітал" О.Вороняка.

 

Акціонер вимагав визнати протиправним та скасувати рішення НБУ про віднесення цього банку до категорії неплатоспроможних та рішення Фонду гарантування вкладів фізичних осіб про запровадження тимчасової адміністрації у ПАТ "Банк Народний капітал".

 

Зокрема, суд дійшов наступних висновків:

·         у НБУ були усі підстави для віднесення ПАТ "Банк Народний капітал" до категорії неплатоспроможних;

·         приймаючи рішення щодо цього банку НБУ діяв правомірно;

·         регулятор має право віднести проблемний банк до категорії неплатоспроможних у будь-який день протягом 180-ти денного строку;

·         міноритарний акціонер банку не має права за законом оскаржувати застосовані заходи впливу до банку, як до юридичної особи.

 

Нагадаємо, ПАТ "Банк Народний капітал" було віднесено до категорії проблемних у липні 2016 року, у зв'язку з невідповідністю його структури власності вимогам щодо прозорості. Протягом строку проблемності банк не привів свою діяльність у відповідність до вимог законодавства. Хоча Національний банк звертав увагу банку та його акціонерів на цю проблему ще з грудня 2014 року. У січні 2017 року банк прийняв рішення про ліквідацію з ініціативи власників та подав документи до НБУ для отримання згоди на ліквідацію. Враховуючи, що банк на момент подання документів вже був віднесений до категорії проблемних, НБУ за законом не міг задовольнити клопотання банку та 19 січня 2017 року відніс його до категорії неплатоспроможних.


 

[повернутись