Національний банк України

Національний банк призупиняє розміщення 3-місячних депозитних сертифікатів
[повернутись

08.02.2018

прес-реліз

 

З 12 лютого 2018 року Національний банк України призупиняє розміщення депозитних сертифікатів з терміном погашення 3 місяці з огляду на повернення Міністерства фінансів на внутрішній ринок короткострокового державного боргу.

 

Нагадаємо, Національний банк відновив розміщення 3-місячних депозитних сертифікатів у вересні 2017 року, оскільки на той час Міністерство фінансів не здійснювало розміщення 3-місячних ОВДП, а строки угод на міжбанківському кредитному ринку зазвичай не перевищують два тижні, і, як наслідок, формування вартості 3-місячних гривневих ресурсів не відбувалося. Це ускладнювало процес ціноутворення для інших інструментів, зокрема валютних форвардів. Натомість, відновлення розміщення 3-місячних депозитних сертифікатів сприяло формуванню кривої дохідності та підвищенню ефективності трансмісійного механізму монетарної політики НБУ.

 

Однак сьогодні на грошово-кредитному ринку є й інші індикатори вартості 3-місячних гривневих ресурсів і, відповідно, формування кривої дохідності на відповідному відрізку може відбуватися і без розміщення 3-місячних депозитних сертифікатів НБУ .

 

По-перше, Міністерство фінансів регулярно розміщує 3-місячні ОВДП. По-друге, наразі в обігу вже перебуває велика кількість ОВДП з короткими термінами погашення (обсяг таких цінних паперів зі строком погашення до 3 місяців становить 14.4 млрд грн.). Відповідно, у учасників ринку достатньо інструментів для торгівлі, і вони регулярно укладають угоди з ОВДП терміном погашення до 3 місяців на вторинному ринку.

 

Разом з тим Національний банк не виключає можливості повернення до розміщення 3-місячних депозитних сертифікатів у разі, якщо ситуація зміниться, і це буде необхідним для підвищення ефективності трансмісійного механізму монетарної політики НБУ.


 

[повернутись