Національний банк України

У лютому 2018 року відновився приплив коштів у банківську систему
[повернутись

13.03.2018

прес-реліз

 

У лютому 2018 року відновився приплив коштів у банківську систему після традиційного зниження обсягів депозитів на початку року. За підсумками лютого загальний портфель депозитів у національній валюті у платоспроможних банках збільшився на 1,4% або 6,8 млрд грн до 482.2 млрд грн. Такі тенденції відображають попередні дані "Грошово-кредитної статистики" за лютий 2018 року.

 

Найбільш жваве зростання спостерігалося за гривневими вкладами населення. За місяць вони зросли на 2,6%. Це пояснюється зростанням номінальних доходів населення та збільшенням  привабливості гривневих депозитів на тлі зміцнення гривні, чому серед іншого, сприяло й проведення Національним банком більш жорсткої монетарної політики.

 

В свою чергу, обсяг корпоративних депозитів у гривні зріс на 0,3% за місяць. Більш помірні темпи приросту депозитів корпоративного сектору є типовим для періоду сплати квартальних податкових платежів до бюджету.

 

Загальний портфель кредитів банків у національній валюті за підсумками лютого зріс на 0,8% порівняно з січнем – до 580 млрд грн. Банки нарощували гривневе кредитування як населення, так і бізнесу. Обсяг кредитів у національній валюті, виданих домогосподарствам, зріс за місяць на 0,9%, виданих корпоративному сектору – на 0,8%. 

 

Обсяг залишків за кредитами в іноземній валюті (у доларовому еквіваленті) у лютому скоротилися.

 

У відповідь на подальше підвищення Національним банком облікової ставки банки продовжували у лютому підвищувати процентні ставки як за депозитами, так і кредитами в національній валюті, насамперед для корпоративного сектору.

 

Процентні ставки за новими гривневими депозитами для бізнесу зросли до 10,2% річних, за кредитами – до 16,0% річних. Також відбулося зростання ставок на новими кредитами у гривні й для домогосподарств – до 31,6% річних. Натомість процентні ставки за новими гривневими депозитами домогосподарств залишилися практично на рівні попереднього місяця – 11,4% річних.

 

Детальніше про основні тенденції грошово-кредитного ринку у лютому 2018 року читайте наприкінці місяця у "Макроекономічному та монетарному огляді" (березень 2018).

 

Довідково:

 

Дані щодо кредитів та депозитів, що публікуються на сторінці "Грошово-кредитна та фінансова статистика" у розрізі секторів економіки, відрізняються від даних "Огляду банківського сектору" на сторінці "Публікації", в якому:

-         охоплюються банки, що були платоспроможними на звітну дату (за виключенням неплатоспроможних банків), якщо не вказано інше;

-         охоплюються банки з урахуванням філій в межах, а також філій за межами України;

-         відображаються кредити, надані клієнтам-резидентам та нерезидентам, а також кредити, надані банкам-резидентам та нерезидентам (у тому числі розміщені кошти);

-         відображаються депозити (кошти) клієнтів-резидентів та нерезидентів, а також депозити банків-резидентів та нерезидентів (у тому числі отримані кредити);

-         дані скориговані на резерви за активними операціями, якщо не вказано інше.


 

[повернутись