Національний банк України

Міжнародні резерви становили 17,7 млрд дол. США за підсумками липня 2018 року
[повернутись

07.08.2018

прес-реліз

 

Міжнародні резерви України становили 17 748,5 млн дол. США (в еквіваленті) станом на 01 серпня 2018 року, за попередніми даними.

 

За липень резерви скоротилися на 1,3% насамперед через здійснення платежів за державним боргом, номінованим в іноземній валюті. На обслуговування та погашення державного та гарантованого держборгу в іноземній валюті (крім платежів на користь МВФ) було спрямовано 321,5 млн дол. США. Зокрема, 231,6 млн дол. США з них – на обслуговування та погашення за ОВДП, номінованими в інвалюті.

 

Також на обсяг резервів вплинули інтервенції Національного банку на міжбанківському валютному ринку. Як і у червні, з огляду на переважання попиту на валюту над її пропозицією у липні Національний банк продовжив продаж іноземної валюти на міжбанківському рикну для згладжування надмірних коливань обмінного курсу. За минулий місяць чистий продаж валюти Національним банком становив 64,4 млн дол. США.

 

Зокрема, у першій половині липня Національний банк купив 99,0 млн дол. США шляхом інтервенції за вибором найкращої ціни. У другій половині він активізував продаж іноземної валюти для запобігання надмірній волатильності обмінного курсу – за підсумками місяця було продано 163,3 млн дол. США, у тому числі через інтервенцію за вибором найкращої ціни – 135,2 млн дол. США та під час аукціону – 28,1 млн дол. США.

 

Водночас основним джерелом поповнення резервів у липні залишалися надходження на користь Уряду від розміщення ОВДП, номінованих в іноземній валюті, у сумі 130,9 млн дол. США та 60,5 млн євро.

 

Крім того, на обсяг резервів вплинули переоцінка фінансових інструментів (зміна ринкової вартості, курсу долара США до інших валют та банківських металів) на суму 45,9 млн дол. США.

 

В цілому, станом на 01 серпня 2018 року обсяг міжнародних резервів покриває 3,0 місяця майбутнього імпорту і є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій Уряду і Національного банку.

 

Дані про міжнародні резерви та ліквідність в іноземній валюті складаються та поширюються щомісяця:

не пізніше 7-го дня місяця, наступного за звітним – попередні;

не пізніше 21-го дня місяця, наступного за звітним – уточнені.


 

[повернутись