Національний банк України

Приїзд місії МВФ в Україну – крок до зниження невизначеності та поліпшення очікувань
[повернутись

13.08.2018

прес-реліз

 

Національний банк України вітає візит місії Міжнародного валютного фонду в Київ, запланований на початок вересня, як свідчення незмінності курсу України на проведення реформ та поліпшення перспектив виділення фінансової допомоги фонду на підтримку макроекономічної стабільності і відкриття доступу до пов’язаного офіційного фінансування від інших міжнародних партнерів.

 

"Приїзд місії МВФ в Київ – крок до зниження невизначеності щодо подальшого розвитку ситуації в українській економіці та поліпшення очікувань учасників ринку", - підкреслив Голова Національного банку Яків Смолій.

 

Наближення перспективи отримання фінансування від МВФ матиме позитивний вплив на стан валютного ринку України, а також покращить можливості Уряду залучити на міжнародних ринках капіталу боргові ресурси, необхідні для здійснення пікових виплат за державним боргом у 2018-2020 роках, на прийнятних умовах попри послаблення апетиту інвесторів до активів ринків, що розвиваються.

 

 

Довідково

 

Відповідно до Інфляційного звіту (липень 2018 року), Національний банк очікує, що реалізація структурних реформ дасть Україні змогу отримати від МВФ 2 млрд дол. США до кінця цього року і, як наслідок, збільшити міжнародні резерви України до 20,7 млрд дол. США на кінець 2018 року.


 

[повернутись