Національний банк України

Відкритий дослідницький семінар: вплив фіскальної політики на ВВП та інфляцію в Україні
[повернутись

27.09.2018

прес-реліз

 

У Національному банку України 27 вересня відбувся традиційний відкритий дослідницький семінар, під час якого дослідник з НБУ Артем Вдовиченко презентував результати свого дослідження "Як фіскальна політика впливає на ВВП та інфляцію в Україні?".

 

Артем спочатку розповів про мотивацію дослідження, зробив короткий огляд літератури та розповів про власний внесок у вивченні теми. В основній частині презентації Артем Вдовиченко пояснив яким чином він застосовує SVAR та підхід Бланшара-Перотті для втілення своїх ідей, що спонукало його обрати саме такі значення параметрів моделі і які реакції ВВП та інфляції він отримав. Доповідач зазначив, що фіскальні мультиплікатори виявились вищі та стійкіші для бюджетних видатків, причому найвищі мультиплікатори демонструють капітальні витрати та державне споживання. Артем Вдовиченко робить висновок, що тільки мита статистично значимо і негативно впливають на ВВП. Окрім того, державні видатки позитивно позначаються на індексі цін, а от вплив податків неоднозначний.

 

Відеозапис семінару

 

Запрошуємо потенційних доповідачів взяти участь у наступних семінарах. Матеріали, що містять результати наукових досліджень (статтю та/або презентацію), резюме автора та бажану дату проведення семінару необхідно надіслати до відділу досліджень Департаменту монетарної політики та економічного аналізу на електронну адресу: research@bank.gov.ua.


 

[повернутись