Національний банк України

У вересні банки активно залучали кошти населення та продовжували нарощувати кредитування
[повернутись

10.10.2018

прес-реліз

 

У вересні банки продовжували активно залучати кошти на депозитні рахунки. Обсяг гривневих депозитів банків зріс на 1,5% до майже 502 млрд грн. Про це свідчать попередні дані "Грошово-кредитної статистики" за вересень 2018 року.

 

Найбільш активно банки залучали кошти населення. Притоку коштів на депозитні рахунки домогосподарств, поміж іншого, сприяло збереження високих темпів зростання заробітної плати. Обсяг депозитів домашніх господарств у національній валюті в платоспроможних банках зріс на 2,8% до 258,7 млрд грн, депозити в іноземній валюті (в доларовому еквіваленті) збільшилися на 1,4% – до 8,7 млрд дол. США.

 

Обсяг гривневих депозитів бізнесу в платоспроможних банках залишився практично на рівні попереднього місяця (242,5 млрд грн), тоді як кошти в іноземній валюті (в доларовому еквіваленті) зросли на 1% (до 5.3 млрд дол. США).

 

Також банки продовжували кредитувати бізнес та населення. Кредитний портфель банків у національній валюті у вересні збільшився на 1,1% до 614.6 млрд грн.

 

У вересні банки активно надавали кредити корпоративному сектору – їх обсяг зріс як у національній валюті (на 1,1% до 485,7 млрд грн), так і в іноземній (в доларовому еквіваленті вони збільшилися на 1,3% до 14,7 млрд дол. США).

 

За цей же період обсяг гривневих кредитів населенню зріс на 0,9% до 127,4 млрд грн.

 

Вартість гривневих кредитів та депозитів для бізнесу зросла, для населення – залишалася майже на рівні попереднього місяця.

 

Ставки за гривневими кредитними ресурсами, передусім бізнесу, відреагували на збільшення облікової ставки, звуження ліквідності банківської системи та значний попит на кредитні ресурси. Ставки за гривневими кредитами корпоративного сектору підвищилися на 1,9 в. п. до 19,8% річних, домашніх господарств на 0,3 в. п. до 32,1% річних.

 

Підвищилася і дохідність гривневих депозитів для бізнесу – на 0,6 в. п. до 13,0% річних. Водночас вартість гривневих депозитів населення залишилася практично на рівні попереднього місяця (10,6% річних), що пов‘язано з посиленням диференціації окремими банками процентних ставок за строковими депозитами та коштами на вимогу (за рахунок зниження ставок за останніми).

 

Детальніше про основні тенденції грошово-кредитного ринку у вересні 2018 року читайте наприкінці місяця у "Макроекономічному та монетарному огляді" (жовтень 2018).

 

Довідково:

 

Дані щодо кредитів та депозитів, що публікуються на сторінці "Грошово-кредитна та фінансова статистика" у розрізі секторів економіки, відрізняються від даних "Огляду банківського сектору" на сторінці "Публікації", в якому:

-         охоплюються банки, що були платоспроможними на звітну дату (за виключенням неплатоспроможних банків), якщо не вказано інше;

-         охоплюються банки з урахуванням філій в межах, а також філій за межами України;

-         відображаються кредити, надані клієнтам-резидентам та нерезидентам, а також кредити, надані банкам-резидентам та нерезидентам (у тому числі розміщені кошти);

-         відображаються депозити (кошти) клієнтів-резидентів та нерезидентів, а також депозити банків-резидентів та нерезидентів (у тому числі отримані кредити);

-         дані скориговані на резерви за активними операціями, якщо не вказано інше.


 

[повернутись