Національний банк України

Національний банк України та Національний Банк Республіки Казахстан домовились про співпрацю в сфері банківського нагляду
[повернутись

12.10.2018

прес-реліз

 

Національний банк України та Національний Банк Республіки Казахстан домовилися співпрацювати у питаннях, що стосуються банківського нагляду.

 

Відповідну Угоду між двома центральними банками 12 жовтня 2018 року під час Щорічних зборів Міжнародного валютного фонду та Групи Світового банку в Нуса-Дао (Балі, Індонезія) підписали Голова Національного банку України Яків Смолій та Голова Національного Банку Республіки Казахстан Даніяр Акішев.

 

Основна мета Угоди полягає у створенні можливостей для співпраці та обміну інформацією в сфері банківського нагляду.

 

Зокрема документ передбачає співробітництво в сфері нагляду за діяльністю материнських організацій і їх транскордонних структур з дотриманням вимог національних законодавств обох держав. Також йдеться про обмін інформацією щодо стану фінансового ринку, зміни в нормах і вимогах, які стосуються сфери банківського нагляду, обмін інформацією щодо ліцензування та нагляду за материнськими організаціями і  їх транскордонними структурами.

 

Угода також передбачає обмін інформацією в сфері протидії відмиванню доходів та фінансуванню тероризму. У зв’язку з цим наглядові органи обох країн домовились про проведення спільних заходів з вивчення та аналізу виявлених схем легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, і фінансування тероризму, а також про узгоджені дії у питаннях боротьби із сумнівними операціями.

 

«Взаємодія  в сфері банківського нагляду між двома центральними банками проводиться з метою ефективного виконання своїх функцій та зміцнення надійності і стабільності банківських систем своїх країн», - говориться в Угоді.

 

 


 

[повернутись