Національний банк України

Національний банк закликає Національну поліцію України до неупередженого досудового розслідування кримінальних правопорушень, вчинених колишнім керівництвом КНПФ НБУ
[повернутись

08.11.2018

прес-реліз

 

Національний банк України закликає Національну поліцію України до неупередженого досудового розслідування кримінальних правопорушень, вчинених колишнім керівництвом Корпоративного недержавного пенсійного фонду (КНПФ) Національного банку України упродовж 2009-2014 років.

 

На думку Ради КНПФ НБУ, незважаючи на наявність постійного конструктивного діалогу між Національним банком та органами досудового слідства, розслідування відбувається надто повільно.

 

"Із моменту виявлення новим керівництвом центробанку наймасштабніших в історії недержавного пенсійного забезпечення махінацій із активами недержавного пенсійного фонду пройшло більше 4 років. Дотепер нікого не було покарано, і жодного обвинувального вироку, ухваленого судом, не винесено", - констатує директор департаменту з управління діяльністю КНПФ Національного банку Сергій Козаченко.

 

Утім Національний банк буде і надалі наполягати на тому, щоб винних було притягнуто до відповідальності.

 

"Ми сподіваємося, що найближчим часом факти махінацій із активами Фонду, вчинених його колишнім керівництвом упродовж 2009-2014 років, будуть скеровані у вигляді обвинувальних актів до суду, а на підставі наявних доказів будуть винесенні законні, обґрунтовані та вмотивовані рішення. Для цього ми готові максимально співпрацювати зі слідством у межах чинного законодавства. Запевняю також учасників Фонду, що ми і надалі робитимемо усе можливе для сприяння ефективному розслідуванню. Про його перебіг у межах таємниці слідства Національний банк, як засновник Фонду, регулярно інформуватиме його учасників", - наголосив Сергій Козаченко.

 

Нагадаємо, у січні 2015 року Головне слідче управління Служби безпеки України (СБУ) розпочало досудове розслідування кримінального провадження №22015000000000031. Попередня правова кваліфікація дій колишнього керівництва КНПФ Національного банку:

 

      легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, вчиненні організованою групою або в особливо великому розмірі (ч.3 ст.209 Кримінального Кодексу України);

 

      привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчиненні організованою групою або в особливо великому розмірі (ч.5 ст.191 Кримінального Кодексу України).

 

Детальніше з інформацією можна ознайомитись за посиланням.

 

У січні 2017 року СБУ завершила досудове розслідування одного з епізодів кримінального провадження щодо вчинення колишнім керівником КНПФ НБУ Олегом Макаренком за попередньою змовою із керівництвом ТОВ "Тріумф" дій, що мають ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.191 КК України (заволодіння чужим майном у розмірі 11 млн гривень) та передала відповідний обвинувальний акт до суду. До підозрюваних було застосовано запобіжні заходи у вигляді застави та особистого зобов’язання.


 

[повернутись