Національний банк України

Національний банк здійснив щорічний перегляд цін на депозитарні послуги та знизив вартість окремих тарифів
[повернутись

12.03.2019

прес-реліз

 

З метою сприяння розвитку фінансового ринку, підвищення доступності фінансових продуктів і заохочення широкого кола інвесторів до заощаджень за допомогою придбання державних цінних паперів Національний банк оновив тарифи на свої депозитарні послуги. В рамках щорічного перегляду цін Національний банк знизив вартість окремих послуг та привів частину тарифів до обґрунтованого рівня.

 

Вартість обслуговування розрахунків у цінних паперах, номінованих у гривні, які здійснюються у межах однієї  депозитарної установи, буде знижена з 300 грн до 50 грн за одну проведену операцію. Окрім цього, замість єдиного тарифу (150 грн) на операції з супроводу погашення чи виплати доходу за цінними паперами запроваджується гнучка тарифікація: 50 грн – для сум до 500 тис грн, 150 грн – для сум від 500 тис до 50 млн грн, 500 грн – для сум понад 50 млн грн.

 

Оновлені тарифи є більш вигідними для дрібних і середніх інвесторів і мають стимулювати вкладення населення в облігації внутрішньої державної позики (ОВДП), які розміщує Уряд. Водночас більший попит на державні цінні папери, номіновані у гривні, сприятиме зниженню вартості запозичень державою і подальшій дедоларизації економіки, що є одним із пріоритетних завдань Національного банку на 2019 рік. 

 

Зниження окремих тарифів є можливим завдяки підвищенню ефективності Депозитарію Національного банку і високому рівню автоматизації його діяльності. Водночас співпраця Національного банку з банками та фінансовими компаніями в питаннях інноваційних технічних рішень також дозволить найближчим часом запровадити онлайн-торгівлю ОВДП для інвесторів-фізичних осіб. Це сприятиме подальшій популяризації таких фінансових інструментів серед широкого кола інвесторів.

 

Окрім цього, Національний банк привів до обґрунтованого рівня тарифи на обслуговування операцій з облігаціями зовнішньої державної позики України (ОЗДП) на локальному ринку як результат зміни деяких тарифів депозитарієм-кореспондентом.

 

Нові тарифи наберуть чинності 22 березня 2019 року.

 

Відповідні зміни затверджені постановою Правління НБУ №48 від 07 березня 2019 року "Про внесення змін до Тарифів на депозитарні послуги (операції), що надаються (здійснюються) Національним банком України, а також на послуги щодо обліку і обігу депозитних сертифікатів Національного банку України".

 

 


 

[повернутись